Emase kassi steriliseerimine

Emase kassi steriliseerimine on oluline samm terve ja turvalise tuleviku tagamiseks teie lemmikloomale.

Steriliseeritud kassid ei saa soovimatuid järglasi. Ära jäävad lärmakad ja piinarikkad jooksuajad, samuti  jooksuajaga tihti kaasnev  uriiniga märgistamine. Noorelt steriliseeritud emaseid kasse ei ähvarda tulevikus tekkida võivad piimanäärmete pahaloomulised kasvajad.

Broneeri steriliseerimisele aeg

Felivet kliinikus steriliseeritakse igal aastal rohkem kui  500 kassi. Meie klientidele meeldib   kasside kiire taastumine operatsioonist. Selle tagab eriti väike operatsioonihaav (umbes 1 cm) ning igale kassile personaalselt  valitud anesteesia protokoll. Operatsiooni ajal ja järgselt kasutame loomulikult valuvaigisteid, samuti monitoorime  kuni anesteesiast täieliku ärkamiseni kõiki eluliselt tähtsaid näitajaid. Koju lubame anesteesiast ärganuid küll operatsiooni toimumisega samal päeval, kuid alles siis kui oleme kindlad, et kõik on turvaline.  Ka pisike eine operatsioonist taastuvale kiisule on meie kliinikus juba aastatepikkune  traditsioon.

Oleme vastutustundlikud ja märgistame tätoveeringuga kõik steriliseeritud kassid. Kodunt ärajooksmise või omaniku vahetuse korral  annab see kolleegidele info, et kass on juba steriliseeritud.

Meie kliiniku eripära on see, et väikese operatsioonihaava tõttu ei vaja enamus kasse haava paranemise ajaks ei kraed ega vesti. Kassid ei tunne oma haava vastu erilist huvi, kuna see ei valuta ja ei erita haavanõret. Loomulikult on alati erandeid ning nende jaoks on meil valikus eri mõõtu ja värvi operatsioonijärgsed vestid.

MÜÜDID JA TEGELIKKUS

  1. Jooksuajal ei saa kassile operatsiooni teha – VALE!

Jooksuaeg ei takista kassi steriliseerimist ning ei mõjuta kuidagi ei operatsiooni käiku ega ka tulemust.

  1. Emane kass ei jää poegade imetamise ajal tiineks – VALE!

Mõni nädal peale poegimist on emane kass uuesti valmis tiinestuma.

  1. Üks pesakond poegi peaks ikka olema ja kass peaks saama emarõõme nautida – VALE!

Inimeste maailmast võetud väide, et üks laps võiks ikka olla ei kandu üle kassidele. Täiskasvanuks saanud kassipojad ei hoolitse tulevikus vananeva ema eest nii nagu inimeste lapsed seda enamasti teevad.

  1. Kass peaks olema vähemalt 6 kuud vana, et operatsiooni teha – VALE!

Meie kliinikus on olnud ainult 4 kuud vana juba poegi ootav  kassipoeg. Olukorrad on erinevad. Konsulteeri arstiga operatsiooniks sobiva aja valimiseks.

Enne esimest jooksuaega tehtud steriliseerimine välistab peaaegu 100% piimanäärmekasvajate tekke hilisemas elus .

Noored kassid taasutvad operatsioonist imelise kiirusega.

  1. Kass muutub paksuks ja laisaks – VALE

Kuna östrogeenid pärsivad isu, siis operatsiooni järgselt tuleb valida lihtsalt lahjem toit ning soovituslikest toitmisnormidest kinni pidada..