Küülikute hooldamine

Kontakteeru

Karvkate

Kääbusküülikuid on nii sileda- kui pikakarvalisi. Siledakarvalised karvahooldust ei vaja, kuid pikakarvalisi tuleb harjata ja kammida, et karv pulsti ei läheks. Küüliku nahk on õrn ja seepärast tuleb hari ja kamm valida sellised, millel pole teravaid piisid. Hästi sobib pehme riideharja tõõpi hari. Pesemisega saavad küülikud ise hakkama.

Küünte lõikamine

Küüsi tuleb lõigata regulaarselt. Ettevaatlikult lõigates jälgida, et liiga sügavalt ei lõikaks. Kõige parem on seda teha kahekesi, kus üks hoiab küülikut ja teine lõikab.

Hambad

Küülikute hambad kasvavad kogu elu. Selleks, et hambad liiga pikaks ei kasvaks, tuleb anda neile närimist võimaldavat toitu. Sobivad erinevad oksad, kuid põhiline kulutamismaterjal on ikkagi hein. Küülikute õiget hambumust saate vaadata, kui lükkate ülahuule üles ja alahuule alla ja näete kas ülemised hambad ulatuvad veidi alumiste peale. Korrektse hambumuse tagab siiski korralik toit, et hambad saaksid kuluda õigesti.

Kui hambad siiski kasvavad nii pikaks, et takistavad loomal närimist, tuleb minna veterinaari juurde ja need lühemaks teha.