felivet_kasside_uni_Eleinika

Aga, miks magab kass nii palju?

Kasside uni?
Legendaarne, no küll võivad magada! Sina tahaks Temaga mängida (ostsid ju kõik need uued vilkuvad ja helkivaid mehhanismid. Värvilised tokid, kus küljes mänguhiired, suled ja kõrinad. Kõik on olemas, aga Sõber magab paksu und.
Ta on ju nii nunnu, et loobud isegi Tema äratamisest, ise salamahti mõtled… no, miks ta siis öösel peab nende laste laokile jäetud legodega kolistama, või ajama taga maha kukkunud patsikummi või hoopiski kutsuma sel korral Sind mängima varahommikul (jah, tõsi – Teda ei huvita, et nüüd Sina magad).

Aga, miks magab kass nii palju? Nii umbes täpselt 16-20 tundi ööpäevas. Kassid on revolutsiooniliselt siiski kiskjad, mis tähendab ettevalmistust, luuret, valmisolekut, ootamist, rünnakut ning saagi elimineerimist – see kõik on väsitav! (See protsess teostatakse läbi pisiasjade, mis omanikul kodus olemas on, ala patsikumm, lego, sokkid ja laokil sendid).
Iga toakassi rünnak legole või patsikummile võrdub intensiivsete rünnatuketega, mida õuekassi omanik kahjuks ei näe.

Jah, see pole siiski oluline, et Sinu kiisuke tegelikult ju õues ei käi, kui siis rihmakesega… aga näed, just nii loomad arenevad läbi ajaloo. Aga Sa ei pea muretsema, kiisud magavad vaid 4 tundi sügavas unes (faasis), mis on mõeldud keha ja vaimu taastamiseks. Ülejäänud tunnid on nad valmis igakell hüppama, ärkama, mängima ja jahtima. Sina aga sel ajal oled ammu oma mõnusa teki all unenägusid vaatamas.

Unist esmaspäeva Teile!
Mjäu 🐈