Chelsea uued kihvad Felivetist - Foto Edgar Tamp

Chelsea sai uue naeratuse: Eesti loomaarst paigaldas esmakordselt koerale metallist hambakroonid

Inglise kokkerspanjel Chelsea oli mõõdutundetu mängimise tagajärjel kulutanud ära oma alumised kihvad. Abi leidus meie loomakliinikus, kus talle teostati Eesti oludes esmakordne protseduur – koer sai suhu metallist hambakroonid.

Meie loomaarst Edgar Tamp spetsialiseerub maailmas jõudsalt arenevale suunale – veterinaarstomatoloogiale, mis lahendab igipõliseid probleeme lemmikloomade suutervisega. Pärast mõningat mõtlemist ning koostööd Chelsea Kanadast pärit omanikega küpses ühine otsus: täiendada alalõua kulunud kihvasid metallkroonidega.

„Chelsale tegi karuteene tema lemmikmänguasi – kummist part, mida ta igal pool suus tassis. Ta isegi magas, part suus, nii et tal oli tekkinud hammaste kulumisprobleem,” selgitas Edgar Tamp, kes põhjalikult erialase kirjanduse ette võttis ja üle käis. Uisapäisa otsust selline haruldane operatsioon sooritada ei langetatud.

„Oluline on ka looma üldtervis, kuna mitu protseduuri tuleb teha üldanesteesias. Seega tegime kõigepealt põhjaliku terviseülevaate, et kõik kulgeks turvaliselt. Ka laborist saime rohelise tule, et kroonid koera hambumust edaspidi mõjutama ei hakka,” kirjeldas ta. Lisaks tuli korrigeerida looma igemeid, lihvida hambad, et kroonid sobiksid ning ette kroonide paigaldamist katta need ajutise materjaliga, et söömisel ja joomisel ebamugavustunnet ei tekiks. Nelja päeva pärast sai Chelsea uued kihvad suhu.

….

Loe edasi Delfi > Lemmikloom

 

Allikas: Delfi > Lemmikloom